[Udostępnienie nagrań: RADIO FIAT CZĘSTOCHOWA, autor nagrań: Mariusz Siemiński]
24 maja (sobota) "Festyn rodzinny"
Publiczne Przedszkole Nr 9 zorganizowało "Festyn rodzinny"- główną atrakcją festynu była prezentacja prac rodziców dzieci przedszkolnych pod tytułem "Portret mojego dziecka".
25 maja(niedziela) "Uroczysta Msza św. inaugurująca XV Radomszczańskie Dni Rodziny"
W Kolegiacie pw. św. Lamberta w Radomsku odprawiona została uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. dr Piotra Zaborskiego na rozpoczęcie Radomszczańskich Dni Rodziny.
Zebranych wiernych powitał proboszcz parafii, ks. Antoni Arkit: W koncelebrze wystąpili ponadto ks. Dariusz Nowak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w kurii częstochowskiej oraz gospodarz miejsca, ks. Antoni Arkit, proboszcz parafii św. Lamberta. Kazanie "Dziecko ma swoją godność otrzymaną od Stwórcy" wygłosił ks. dr Piotr Zaborski, dyrektor Katolickiego Radia FIAT. Oprawa muzyczna - zespół wokalny kolegiaty pod dyrekcją Piotra Grabasa.
"Marsz dla życia i rodziny" i festyn rodzinny "Zdrowie Mamy"
Po uroczystej Mszy św. z kolegiaty św. Lamberta wyruszył "Marsz dla życia i rodziny". Przy dźwiękach orkiestry udaliśmy się do Parku Świętojańskiego, gdzie czekało na uczestników szereg niespodzianek - koncert, udzielanie porad z zakresu medycyny, zabawy dla dzieci - a to wszystko w ramach festynu rodzinnego "Zdrowie Mamy" zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Każdy mógł także skosztować przygotowanych potraw.
Zgromadzonych w parku radomszczan przywitał Tadeusz Olczyk, główny pomysłodawca i organizator Radomszczańskich Dni Rodziny: Obecny był również na festynie Tomasz Nakielski, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia" Civitas Christiana",który wyraził ogromną wdzięczność za to, że w Radomsku jest organizowane takie piękne przedsięwzięcie, jak Dni Rodziny: Beata Kotlicka, z-ca dyrektora MOPS w Radomsku, zachęcała wszystkich do udziału w festynie, przedstawiając twórców i wykonawców estradowych: 26 maja (poniedziałek) "Najpiękniejsze arie, pieśni i strofy dla mamy"
W Miejskim Domu Kultury wysłuchaliśmy pięknego koncertu dla naszych mam "Najpiękniejsze arie, pieśni i strofy dla mamy" w wykonaniu solisty operowego Romualda Tarasewicza (bas). Życzenia wszystkim Mamom złożyła prezydent miasta Radomska Anna Milczanowska: Podczas koncertu można było usłyszeć niezapomniane melodie, takie jak „Nie ma jak u mamy” czy „Matko moja ja wiem”. Na scenie wystąpili również recytatorzy Poetyckiej Sceny Młodych, którzy swoje wiersze dedykowali wszystkim Mamom obecnym na widowni. 28 maja (środa) Spotkanie z Elżbietą Wojnarowską
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Elżbietą Wojnarowską - pisarką, poetką i autorką książek dla młodzieży, która opowiadała młodzieży o losach swoich książkowych bohaterów. Autorka, jako jedna z niewielu piszących, podjęła się trudnego tematu, tj. problemu samobójstw wśród młodych, dopiero rozpoczynających prawdziwe życie ludzi. Jak sama przyznaje, jej książki mają nie tylko sprawiać przyjemność podczas czytania, ale i nieść ze sobą cenne wskazówki, jak postępować w różnych sytuacjach: Druga wypowiedź Elżbiety Wojnarowskiej dotyczy kontaktów rodziców ze swoimi dziećmi:
Spotkanie z Mariolą i Piotrem Wołochowiczami
W Miejskiej Bibliotece Publicznej uczestniczyliśmy w spotkaniu pt. "Instrukcja obsługi miłości"
z Mariolą i Piotrem Wołochowiczami z Fundacji Misja Służby Rodzinie. Organizacja ta zajmuje się, już prawie od 20 lat, poradnictwem małżeńskim i rodzinnym. Jak mówi Mariola Wołochowicz, razem z mężem czują się powołani do służby rodzinom i małżeństwom, i dlatego spotykają się z młodymi ludźmi, by przekazać im pewne wartości - a jakie są to wartości? Posłuchaj Marioli Wołochowicz: Po spotkaniu można było zakupić książki autorstwa Wołochowiczów, m.in. „Zanim wybierzesz”, przygotowującą do życia w rodzinie uczniów szkół średnich. "Co to znaczy kochać dziecko"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 1 odbyła się debata szkolna pt. "Co to znaczy kochać dziecko".
"Oswoić swojego raka"
W Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Anetą Borutą - autorką książki "Oswoić swojego raka"
29 maja (czwartek) "Belfer czyta uczniom"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr1 nauczyciele czytali uczniom wiersze o przysłowiach.
Spotkanie z Robertem Kościuszko
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Robertem Kościuszko - autorem książek dla młodzieży.
30 maja (piątek) Piknik dla zdrowia
Kolejny piknik rodzinny w ramach XV Radomszczańskich Dni Rodziny, tym razem odbył się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku. Organizatorzy postawili przede wszystkim na promocję zdrowego trybu życia. Były stoiska z sałatkami, można było napić się soku ze świeżo wyciśniętych warzyw i owoców, a nawet skosztować warzywno-owocowych szaszłyków przyrządzonych na grillu. O szczegółach opowiada Monika Skrzypczak z ZSG nr 4 w Radomsku: Podczas wspólnej zabawy można było wziąć udział w licznych loteriach o cenne nagrody (każdy los był nagrodzony). Występy wokalne i taneczne, specjalnie przygotowane na tę okazję przez uczniów, były dodatkową atrakcją dla piknikujących. Nie zabrakło także zawodów sportowych i pokazów strażackich na boisku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica. Na najmłodszych czekały dmuchańce, skakańce i mini quady. Piknik był doskonałą okazją, aby po raz kolejny w rodzinnym gronie mile spędzić czas.
Konkurs na piosenkę o tematyce rodzinnej "Rodzina ach rodzina"
Po raz piętnasty w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Radomsku odbył się konkurs na piosenkę o tematyce rodzinnej ph. "Rodzina ach rodzina". W tegorocznych przesłuchaniach wzięło udział czternastu uczestników. Piosenki o najbliższych, ukochanych osobach wprowadziły zgromadzoną publiczność w rodzinną i ciepłą atmosferę. Po gorących obradach jury w składzie, Maciej Kowalczyk (przewodniczący) i Gabriela Bracka (członek jury), przyznało następujące miejsca:
Soliści w kategorii wiekowej do 7 lat:
I miejsce - Katarzyna Mariankowska
II miejsce - Julia Mesjasz
III miejsce ex aequo - Oliwia Krystaszek i Oliwia Stobiecka
Soliści w kategorii wiekowej od 8 do 11 lat:
I miejsce – Karolina Stępień
II miejsce – jury nie przyznało
III miejsce ex aequo – Paulina Chachuła i Jakub Myrdzio
Wyróżnienie – Maciej Kępa
Soliści w kategorii wiekowej od 12 do 16 lat:
I miejsce ex aequo – Miłosz Nawrocki i Julia Walaszczyk
Kategoria „Zespół”:
I miejsce – duet Anna Barda i Jan Barda
II miejsce – zespół „Promyczki”
III miejsce ex aequo – Julia Barda i Wiktoria Zarębska
Nagrody w postaci książek i maskotek ufundowało Starostwo Powiatowe w Radomsku. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.
31 maja (sobota) Piknik rodzinny
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 3 dzieci i młodzież uczestniczyła w pikniku rodzinnym, podczas którego można było przede wszystkim dobrze zjeść. O szczegółach opowiada Agnieszka Szwedzik:
Festyn rodzinny
W Państwowym Przedszkolu Nr 4 zorganizowany został festyn rodzinny.
Piknik Integracyjny XII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych
Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyła sielska atmosfera. W parku pojawiły się kolorowe stoiska z regionalnymi potrawami i ozdobami, można było wziąć udział w zawodach sportowych, warsztatach wycinanki, a nawet wykonać rysunki kawą bądź kakao - opowiada Edyta Sapis z CIM Radomsko: Podczas pikniku nie zabrakło również licznych występów. Na scenie pod chmurką pojawiły się zespoły teatralne, taneczne i wokalne. Radomszczanie obejrzeli m.in. spektakl pt. "Pyza na polskich dróżkach", układ taneczny "Pierwszy dzień w szkole" oraz program artystyczny w wykonaniu zespołu "Słostowianki". Jak zauważa Janusz Plewiński, pomysłodawca Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych, takie wspólne piknikowanie jednoczy społeczeństwo niepełnosprawnych i zdrowych: Piknik zakończył się piękną "Piosenką o Radomsku" w wykonaniu uzdolnionych dzieci z Fundacji "Promień radości".
1 czerwca (niedziela) "Teologia ciała w nauczaniu św. Jana Pawła II"
W kościele pw. M. B. Królowej Polski na wszystkich Mszach św. kazania głosił ojciec Mieczysław Piotrowski, redaktor naczelny dwumiesięcznika Społecznej Krucjaty Miłości - "Miłujcie się".
II Radomszczański Integracyjny Dzień Dziecka
Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych "Koniczynka" i Muzeum Regionalne w Radomsku zorganizowały II Radomszczański Integracyjny Dzień Dziecka.
Konkurs plastyczny - "Mój dom, moja rodzina" ZOBACZ WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO !
W Miejskim Domu kultury ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego "Mój dom, moja rodzina".
Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano projekcję filmu pt. "Dino Mama".
Koncert Galowy XII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych
Koncertem Galowym w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zakończyły się XII Radomszczańskie Spotkania Integracyjne. Gwiazdą wieczoru był zespół WAWELE i JAN WOJDAK. Na scenie zaprezentowali się także artyści Studia Wokalnego MDK, Wiktoria Smuga, laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, tancerze z Klubu Tańca „Etiuda” oraz wokaliści Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Radomsku.
Koncertowi towarzyszył bardzo szczytny cel – zbiórka pieniędzy na operację i leczenie chorego Filipka Łabęckiego, który urodził się z ciężką wadą serca. Łącznie udało się zebrać 2009,48 złotych i 10 koron. Prezydent miasta Annę Milczanowską bardzo cieszy fakt, że radomszczanie tak licznie przybyli do Miejskiego Domu Kultury, by wspólnie świętować kolejne Radomszczańskie Spotkania Integracyjne, a przede wszystkim pomóc małemu Filipkowi: Podczas imprezy można było obejrzeć prace malarskie Ryszarda Mazurkiewicza z Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych z Krakowa, wystawę decoupage Anety Boruty, autorki książki „Oswoić swojego raka” (którą również można było zakupić) oraz wystawę „Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej”. Finałową uroczystość poprowadzili Janusz Plewiński (pomysłodawca i organizator Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych) i Karolina Pajączkowska (rodowita radomszczanka, laureatka wielu konkursów piękności). Koncert zakończył się wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Przeżyj to sam” grupy LOMBARD.
3 czerwca (wtorek) „Zmanipuluję Cię, Kochanie” - spotkanie z dziennikarzem i publicystą Robertem Tekielim
Robert Tekieli, dziennikarz, publicysta, autor książek o zagrożeniach duchowych współczesnego świata. Na spotkaniu w Miejskim Domu Kultury przedstawił zebranym zjawisko psychomanipulacji jako jedną z głównych metod werbunku do sekt. Odniósł się również do wykorzystywania tego zjawiska w sferze przekazu informacji, szczególnie reklamy, oraz kultury.
Spotkanie z Robertem Tekielim
Kolejne spotkanie z Robertem Tekielim odbyło się w kościele Ojców Franciszkanów - i tutaj wskazywał on na szczególne zagrożenia, które w większości dotyczą ludzi młodych. Przedstawił zebranym źródła tych zagrożeń i sposoby obrony przed nimi. Odpowiadał na pytania uczestników spotkania oraz promował ostatnią ze swoich książek - "Zmanipuluję Cię, Kochanie".
4 czerwca (środa) "Żyj zdrowo i kolorowo bez dymu tytoniowego"
W Publicznym Przedszkolu Nr 5 obejrzeliśmy program artystyczny z okazji Radomszczańskich Dni Rodziny. Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny: "Żyj zdrowo i kolorowo bez dymu tytoniowego" zorganizowany pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku. Publiczne Przedszkole nr 5 w Radomsku już od kilku lat realizuje program "Czyste powietrze wokół nas". Koordynatorem przedsięwzięcia jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomsku. W związku z tym w przedszkolu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: "Żyj zdrowo i kolorowo bez dymu tytoniowego". Przedszkolaki miały za zadanie zobrazować, jakie zagrożenia niesie ze sobą palenie tytoniu, i jakby wyglądał świat wolny od zanieczyszczeń. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością.
Zanim ogłoszono wyniki, zaśpiewały piosenkę o "Zielonym Dinku, który nie lubi palaczy": Organizatorzy postanowili nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. W nagrodę dzieci otrzymały odblaskowe bransoletki, breloczki i kredki - mówi Anna Szablewska z PSSE w Radomsku:
"Sportowe rodzinne igraszki"
W Publicznym Przedszkolu Nr 1 rodzice i ich dzieci uczestniczyli w pikniku rodzinnym: "Sportowe rodzinne igraszki".
5 czerwca (czwartek) Dzieci do Jana Pawła II - Jan Paweł II do dzieci - czytanie listów
ZOBACZ WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO !
W Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach zorganizowały głośne czytanie listów do Jana Pawła II w odniesieniu do Listu papieża Jana Pawła II do dzieci. Gościem honorowym był Metropolita Częstochowski abp Wacław Depo, który wprowadził i małych artystów i słuchaczy w atmosferę świata dziecięcego - czemu dał wyraz w skierowanych do wszystkich słowach: "oprócz gwiazd na niebie i kwiatów na łące, najpiękniejsze na świecie są oczy dziecka". Następnie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu literackiego i wręczenie nagród.
Spotkanie młodzieży z ks. abp Wacławem Depo
W I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie młodzieży z ks. abp Wacławem Depo, Metropolitą Częstochowskim.
"Przed sklepem jubilera"
Teatr "Źródło" wystawił na scenie Miejskiego Domu Kultury spektakl "Przed sklepem jubilera" Karola Wojtyły. To bardzo znana sztuka Karola Wojtyły, opowiadająca o trzech parach w odniesieniu do miłości i małżeństwa. Przebija tu wątek życia rodzinnego i małżeńskiego w kontekście dorastania, poszukiwania sensu życia i prawdziwych wartości a konfrontacja piękna miłości z otaczającą rzeczywistością ukazuje współczesne problemy ludzi. Bohaterami medytacji o sakramencie małżeństwa przechodzącej chwilami w dramat - tak brzmi podtytuł dramatu - są trzy związane ze sobą pary, a tematem miłość i małżeństwo - mówi Danuta Zawadzka, reżyser spektaklu:
Tradycyjnie już spektakl prezentowany jest podczas Radomszczańskich Dni Rodziny. Tym razem młodzi aktorzy mieli ogromny zaszczyt zagrać przed obecnym na widowni ks. abp Wacławem Depo: "Moja Rodzina i Ja"
W Publicznym Przedszkolu Nr 10 rodzice i dzieci uczestniczyli w pikniku rodzinnym "Moja Rodzina i Ja".
6 czerwca (piątek) "Rodzina kluczem do szczęścia i miłości"
W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 odbył się festyn rodzinny "Rodzina kluczem do szczęścia i miłości".
"Mój Dom, Moja Rodzina"
29 uczniów z radomszczańskich podstawówek wzięło udział w konkursie multimedialnym pt. "Mój Dom, Moja Rodzina". Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć obraz w popularnym programie komputerowym. Konkurs został rozstrzygnięty i wręczono nagrody za najlepsze prace. Dorota Idzikowska, koordynator konkursu, uważa, że to dobra forma na połączenie przyjemnego z pożytecznym:
Wyniki konkursu multimedialnego:
Klasy I
1.Anna Starczyk z PSP nr 9
2.Filip Dyktyński z PSP nr 9
3.Ola Dawid z PSP nr 9
Klasy II
1.Małgorzata Stępień z PSP nr 6
2.Julia Sokołowska z PSP nr 6
3.Jakub Warys z PSP nr 6
Klasy III
1.Natalia Wróblewska z PSP nr 7
2.Ada Stępień z PSP nr 7
3.Magdalena Szcześniak z PSP nr 9
"Domek z marzeń"
„Domek z marzeń” to tytuł przedstawienia teatralnego w wykonaniu rodziców z grupy 3A Biedronki, wystawionego w PP nr 9, w dniu 6.05.2014r..
W przedstawieniu przewijał się rzadko podejmowany temat praw dziecka, m.in. prawa bycia ze swoją rodziną, do miłości, zabawy, przyjaźni, tajemnic, posiadania własnego zdania, wyznawania własnej religii. Tekst przedstawienia napisała Katarzyna Kabzińska, a muzykę Anna Kabzińska – absolwentki naszego przedszkola. Przedstawienie zostało przyjęte z aplauzem przez zebraną publiczność. Dyrektor przedszkola w szczególny sposób podziękowała rodzicom – aktorom za przeniesienie widzów w realia teatralne, piękną scenografię, choreografię, charakteryzację, zaangażowanie. Podkreśliła efekty widocznej współpracy z przedszkolem rodziców i absolwentów, podziękowała za godziny prób i przygotowań – a wszystko to z miłości do dzieci.
W przedstawieniu wystąpiły: Monika i Marcin Kępa, Aneta Kowalczyk, Anna Barwińska, Dorota Chrzanowska, Agnieszka i Kamil Kuder, Barbara Groszan, Anna Górecka, Beata Pokora, Grzegorz Górecki, Kinga Kabzińska, Jakub Nowak. Przedstawienie przygotowane zostało pod kierunkiem nauczyciela grupy Biedronek – Barbary Kabzińskiej.
7 czerwca (sobota) Spotkanie z rodzinami Betel i Domowego Kościoła
Tegoroczne spotkanie z rodzinami Betel i Domowego Kościoła odbyło się w ramach już XV Radomszczańskich Dni Rodziny, dzięki życzliwości firmy "Eko-ogród" p. Barbary Wojnowskiej. Wiele osób, grup i wspólnot z naszej archidiecezji zaszczyciło swoją obecnością to miłe spotkanie.
Mszę św. przy ołtarzu polowym odprawił ks. dr Jacek Marciniec, diecezjalny opiekun wspólnoty Betel. Organizatorem spotkania był Uniwersytet Trzeciego Wieku - "Wiem więcej".
Wypowiedź ks. Jacka Marcińca: "Jak przyjemnie, gdy z rodziną i ze szkołą bawię się wesoło"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 5 zorganizowany został piknik rodzinny
"Jak przyjemnie, gdy z rodziną i ze szkołą bawię się wesoło".
"Grunt to rodzinka"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 1 zorganizowano festyn rodzinny "Grunt to rodzinka"
8 czerwca (niedziela) Procesja Jadwiżańska
Z Kolegiaty pw. św. Lamberta nastąpiło wyjście procesji z relikwiami św. Jadwigi Królowej w kierunku parafii pw. św. Jadwigi Królowej. Oprawa muzyczna - Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. St. Moniuszki.
Stacja I - Urząd Miasta - "Święta Jadwiga, wzór sprawiedliwej władzy"
Stacja II - I LO - "Święta Jadwiga, krzewicielka oświaty i kultury"
Stacja III - Przychodnia Lekarska, ul. Armii Krajowej - "Święta Jadwiga, opiekunka cierpiących i ubogich"
Po procesji w kościele św. Jadwigi Królowej odprawiona została uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców miasta Radomska.
Wysłuchaj homilii ks. abp Wacława Depo: Słowo wygłoszone przez Tadeusza Olczyka, głównego organizarora XV Radomszczańskich Dni Rodziny:
Jego Ekscelencjo Drogi Ks. Arcybiskupie!
Drodzy goście i wszyscy mieszkańcy zebrani na tej uroczystej mszy św.
Pan Jezus powołując apostołów mówił do nich: Pójdź za mną. Nie mówił pójdź przede mną, lecz zawsze pójdź za mną.
Dziś, gdy kończą się Dni Rodziny, mocno wierzymy, że trwają one w Radomsku już 15 lat właśnie dzięki temu, że organizując je szliśmy drogą za Panem Jezusem, za św. Janem Pawłem II, wielkim przyjacielem rodziny. Szliśmy drogą nauczania Kościoła za pasterzami i ojcem naszej diecezji. Trwając dalej na tej drodze możemy z radością patrzeć w przyszłość.
Kochająca się szczęśliwa rodzina, oparta na fundamencie, jakim jest Jezus Chrystus ostoi się i pozostanie jedynym źródłem nadziei dla naszego miasta i ojczyzny.
A my, mając w pamięci prorocze słowa wypowiedziane 2 czerwca 1979 roku w Warszawie, będziemy się gorliwie modlić prosząc Ducha Świętego, aby zstępował i odnawiał jedność, miłość i komunię w naszych małżeństwach i rodzinach.
Św. Janie Pawle II i św. Jadwigo, Królowo Polski, módlcie się za nami! 13 czerwca (niedziela) Kościół pw. św. Marii Magdaleny - nabożeństwo fatimskie
W kościele pw. św. Marii Magdaleny w Radomsku odbyło się jubileuszowe nabożeństwo fatimskie w intencjach radomszczańskich rodzin. Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Wierzba, proboszcz parafii bł. Karoliny Kózkówny w Szczepocicach. Podczas homilii mówił o godności ciała i Ruchu Czystych Serc oraz przybliżył wiernym postać błogosławionej, która w obronie wiary oddała swoje życie. W tym roku przypada 100. rocznica jej męczeńskiej śmierci.
"Wszystko się robi ku temu, aby bł. Karolina została ogłoszona patronką dzieci i młodzieży. Jej osoba wskazuje nam, jak można dążyć do świętości" - mówi ks. Wierzba: O oprawę muzyczną podczas nabożeństwa zatroszczył się zespół Ichtis. 14 czerwca (sobota) "Jesteśmy jedną rodziną"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 2 zorganizowany został festyn szkolny "Jesteśmy jedną rodziną".
15 czerwca (niedziela) "Niedziela z Rodziną"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 6 zorganizowany został festyn rodzinny "Niedziela z Rodziną".
RADIO FIAT
Wywiad z Tadeuszem Olczykiem, głównym pomysłodawcą i pierwszym organizatorem Radomszczańskich Dni Rodziny
W galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wywiad przeprowadził Mariusz Siemiński.
Posłuchaj:
24 maja (sobota) "Festyn rodzinny"
Publiczne Przedszkole Nr 9 zorganizowało "Festyn rodzinny"- główną atrakcją festynu była prezentacja prac rodziców dzieci przedszkolnych pod tytułem "Portret mojego dziecka".
25 maja(niedziela) "Uroczysta Msza św. inaugurująca XV Radomszczańskie Dni Rodziny"
W Kolegiacie pw. św. Lamberta w Radomsku odprawiona została uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. dr Piotra Zaborskiego na rozpoczęcie Radomszczańskich Dni Rodziny.
Zebranych wiernych powitał proboszcz parafii, ks. Antoni Arkit: W koncelebrze wystąpili ponadto ks. Dariusz Nowak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w kurii częstochowskiej oraz gospodarz miejsca, ks. Antoni Arkit, proboszcz parafii św. Lamberta. Kazanie "Dziecko ma swoją godność otrzymaną od Stwórcy" wygłosił ks. dr Piotr Zaborski, dyrektor Katolickiego Radia FIAT. Oprawa muzyczna - zespół wokalny kolegiaty pod dyrekcją Piotra Grabasa.
"Marsz dla życia i rodziny" i festyn rodzinny "Zdrowie Mamy"
Po uroczystej Mszy św. z kolegiaty św. Lamberta wyruszył "Marsz dla życia i rodziny". Przy dźwiękach orkiestry udaliśmy się do Parku Świętojańskiego, gdzie czekało na uczestników szereg niespodzianek - koncert, udzielanie porad z zakresu medycyny, zabawy dla dzieci - a to wszystko w ramach festynu rodzinnego "Zdrowie Mamy" zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Każdy mógł także skosztować przygotowanych potraw.
Zgromadzonych w parku radomszczan przywitał Tadeusz Olczyk, główny pomysłodawca i organizator Radomszczańskich Dni Rodziny: Obecny był również na festynie Tomasz Nakielski, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia" Civitas Christiana",który wyraził ogromną wdzięczność za to, że w Radomsku jest organizowane takie piękne przedsięwzięcie, jak Dni Rodziny: Beata Kotlicka, z-ca dyrektora MOPS w Radomsku, zachęcała wszystkich do udziału w festynie, przedstawiając twórców i wykonawców estradowych: 26 maja (poniedziałek) "Najpiękniejsze arie, pieśni i strofy dla mamy"
W Miejskim Domu Kultury wysłuchaliśmy pięknego koncertu dla naszych mam "Najpiękniejsze arie, pieśni i strofy dla mamy" w wykonaniu solisty operowego Romualda Tarasewicza (bas). Życzenia wszystkim Mamom złożyła prezydent miasta Radomska Anna Milczanowska: Podczas koncertu można było usłyszeć niezapomniane melodie, takie jak „Nie ma jak u mamy” czy „Matko moja ja wiem”. Na scenie wystąpili również recytatorzy Poetyckiej Sceny Młodych, którzy swoje wiersze dedykowali wszystkim Mamom obecnym na widowni. 28 maja (środa) Spotkanie z Elżbietą Wojnarowską
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Elżbietą Wojnarowską - pisarką, poetką i autorką książek dla młodzieży, która opowiadała młodzieży o losach swoich książkowych bohaterów. Autorka, jako jedna z niewielu piszących, podjęła się trudnego tematu, tj. problemu samobójstw wśród młodych, dopiero rozpoczynających prawdziwe życie ludzi. Jak sama przyznaje, jej książki mają nie tylko sprawiać przyjemność podczas czytania, ale i nieść ze sobą cenne wskazówki, jak postępować w różnych sytuacjach: Druga wypowiedź Elżbiety Wojnarowskiej dotyczy kontaktów rodziców ze swoimi dziećmi:
Spotkanie z Mariolą i Piotrem Wołochowiczami
W Miejskiej Bibliotece Publicznej uczestniczyliśmy w spotkaniu pt. "Instrukcja obsługi miłości"
z Mariolą i Piotrem Wołochowiczami z Fundacji Misja Służby Rodzinie. Organizacja ta zajmuje się, już prawie od 20 lat, poradnictwem małżeńskim i rodzinnym. Jak mówi Mariola Wołochowicz, razem z mężem czują się powołani do służby rodzinom i małżeństwom, i dlatego spotykają się z młodymi ludźmi, by przekazać im pewne wartości - a jakie są to wartości? Posłuchaj Marioli Wołochowicz: Po spotkaniu można było zakupić książki autorstwa Wołochowiczów, m.in. „Zanim wybierzesz”, przygotowującą do życia w rodzinie uczniów szkół średnich. "Co to znaczy kochać dziecko"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 1 odbyła się debata szkolna pt. "Co to znaczy kochać dziecko".
"Oswoić swojego raka"
W Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Anetą Borutą - autorką książki "Oswoić swojego raka"
29 maja (czwartek) "Belfer czyta uczniom"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr1 nauczyciele czytali uczniom wiersze o przysłowiach.
Spotkanie z Robertem Kościuszko
W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Robertem Kościuszko - autorem książek dla młodzieży.
30 maja (piątek) Piknik dla zdrowia
Kolejny piknik rodzinny w ramach XV Radomszczańskich Dni Rodziny, tym razem odbył się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku. Organizatorzy postawili przede wszystkim na promocję zdrowego trybu życia. Były stoiska z sałatkami, można było napić się soku ze świeżo wyciśniętych warzyw i owoców, a nawet skosztować warzywno-owocowych szaszłyków przyrządzonych na grillu. O szczegółach opowiada Monika Skrzypczak z ZSG nr 4 w Radomsku: Podczas wspólnej zabawy można było wziąć udział w licznych loteriach o cenne nagrody (każdy los był nagrodzony). Występy wokalne i taneczne, specjalnie przygotowane na tę okazję przez uczniów, były dodatkową atrakcją dla piknikujących. Nie zabrakło także zawodów sportowych i pokazów strażackich na boisku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica. Na najmłodszych czekały dmuchańce, skakańce i mini quady. Piknik był doskonałą okazją, aby po raz kolejny w rodzinnym gronie mile spędzić czas.
Konkurs na piosenkę o tematyce rodzinnej "Rodzina ach rodzina"
Po raz piętnasty w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Radomsku odbył się konkurs na piosenkę o tematyce rodzinnej ph. "Rodzina ach rodzina". W tegorocznych przesłuchaniach wzięło udział czternastu uczestników. Piosenki o najbliższych, ukochanych osobach wprowadziły zgromadzoną publiczność w rodzinną i ciepłą atmosferę. Po gorących obradach jury w składzie, Maciej Kowalczyk (przewodniczący) i Gabriela Bracka (członek jury), przyznało następujące miejsca:
Soliści w kategorii wiekowej do 7 lat:
I miejsce - Katarzyna Mariankowska
II miejsce - Julia Mesjasz
III miejsce ex aequo - Oliwia Krystaszek i Oliwia Stobiecka
Soliści w kategorii wiekowej od 8 do 11 lat:
I miejsce – Karolina Stępień
II miejsce – jury nie przyznało
III miejsce ex aequo – Paulina Chachuła i Jakub Myrdzio
Wyróżnienie – Maciej Kępa
Soliści w kategorii wiekowej od 12 do 16 lat:
I miejsce ex aequo – Miłosz Nawrocki i Julia Walaszczyk
Kategoria „Zespół”:
I miejsce – duet Anna Barda i Jan Barda
II miejsce – zespół „Promyczki”
III miejsce ex aequo – Julia Barda i Wiktoria Zarębska
Nagrody w postaci książek i maskotek ufundowało Starostwo Powiatowe w Radomsku. Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.
31 maja (sobota) Piknik rodzinny
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 3 dzieci i młodzież uczestniczyła w pikniku rodzinnym, podczas którego można było przede wszystkim dobrze zjeść. O szczegółach opowiada Agnieszka Szwedzik:
Festyn rodzinny
W Państwowym Przedszkolu Nr 4 zorganizowany został festyn rodzinny.
Piknik Integracyjny XII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych
Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyła sielska atmosfera. W parku pojawiły się kolorowe stoiska z regionalnymi potrawami i ozdobami, można było wziąć udział w zawodach sportowych, warsztatach wycinanki, a nawet wykonać rysunki kawą bądź kakao - opowiada Edyta Sapis z CIM Radomsko: Podczas pikniku nie zabrakło również licznych występów. Na scenie pod chmurką pojawiły się zespoły teatralne, taneczne i wokalne. Radomszczanie obejrzeli m.in. spektakl pt. "Pyza na polskich dróżkach", układ taneczny "Pierwszy dzień w szkole" oraz program artystyczny w wykonaniu zespołu "Słostowianki". Jak zauważa Janusz Plewiński, pomysłodawca Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych, takie wspólne piknikowanie jednoczy społeczeństwo niepełnosprawnych i zdrowych: Piknik zakończył się piękną "Piosenką o Radomsku" w wykonaniu uzdolnionych dzieci z Fundacji "Promień radości".
1 czerwca (niedziela) "Teologia ciała w nauczaniu św. Jana Pawła II"
W kościele pw. M. B. Królowej Polski na wszystkich Mszach św. kazania głosił ojciec Mieczysław Piotrowski, redaktor naczelny dwumiesięcznika Społecznej Krucjaty Miłości - "Miłujcie się".
II Radomszczański Integracyjny Dzień Dziecka
Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych "Koniczynka" i Muzeum Regionalne w Radomsku zorganizowały II Radomszczański Integracyjny Dzień Dziecka.
Konkurs plastyczny - "Mój dom, moja rodzina" ZOBACZ WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO !
W Miejskim Domu kultury ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego "Mój dom, moja rodzina".
Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano projekcję filmu pt. "Dino Mama".
Koncert Galowy XII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych
Koncertem Galowym w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zakończyły się XII Radomszczańskie Spotkania Integracyjne. Gwiazdą wieczoru był zespół WAWELE i JAN WOJDAK. Na scenie zaprezentowali się także artyści Studia Wokalnego MDK, Wiktoria Smuga, laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, tancerze z Klubu Tańca „Etiuda” oraz wokaliści Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Radomsku.
Koncertowi towarzyszył bardzo szczytny cel – zbiórka pieniędzy na operację i leczenie chorego Filipka Łabęckiego, który urodził się z ciężką wadą serca. Łącznie udało się zebrać 2009,48 złotych i 10 koron. Prezydent miasta Annę Milczanowską bardzo cieszy fakt, że radomszczanie tak licznie przybyli do Miejskiego Domu Kultury, by wspólnie świętować kolejne Radomszczańskie Spotkania Integracyjne, a przede wszystkim pomóc małemu Filipkowi: Podczas imprezy można było obejrzeć prace malarskie Ryszarda Mazurkiewicza z Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych z Krakowa, wystawę decoupage Anety Boruty, autorki książki „Oswoić swojego raka” (którą również można było zakupić) oraz wystawę „Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej”. Finałową uroczystość poprowadzili Janusz Plewiński (pomysłodawca i organizator Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych) i Karolina Pajączkowska (rodowita radomszczanka, laureatka wielu konkursów piękności). Koncert zakończył się wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Przeżyj to sam” grupy LOMBARD.
3 czerwca (wtorek) „Zmanipuluję Cię, Kochanie” - spotkanie z dziennikarzem i publicystą Robertem Tekielim
Robert Tekieli, dziennikarz, publicysta, autor książek o zagrożeniach duchowych współczesnego świata. Na spotkaniu w Miejskim Domu Kultury przedstawił zebranym zjawisko psychomanipulacji jako jedną z głównych metod werbunku do sekt. Odniósł się również do wykorzystywania tego zjawiska w sferze przekazu informacji, szczególnie reklamy, oraz kultury.
Spotkanie z Robertem Tekielim
Kolejne spotkanie z Robertem Tekielim odbyło się w kościele Ojców Franciszkanów - i tutaj wskazywał on na szczególne zagrożenia, które w większości dotyczą ludzi młodych. Przedstawił zebranym źródła tych zagrożeń i sposoby obrony przed nimi. Odpowiadał na pytania uczestników spotkania oraz promował ostatnią ze swoich książek - "Zmanipuluję Cię, Kochanie".
4 czerwca (środa) "Żyj zdrowo i kolorowo bez dymu tytoniowego"
W Publicznym Przedszkolu Nr 5 obejrzeliśmy program artystyczny z okazji Radomszczańskich Dni Rodziny. Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny: "Żyj zdrowo i kolorowo bez dymu tytoniowego" zorganizowany pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku. Publiczne Przedszkole nr 5 w Radomsku już od kilku lat realizuje program "Czyste powietrze wokół nas". Koordynatorem przedsięwzięcia jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomsku. W związku z tym w przedszkolu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: "Żyj zdrowo i kolorowo bez dymu tytoniowego". Przedszkolaki miały za zadanie zobrazować, jakie zagrożenia niesie ze sobą palenie tytoniu, i jakby wyglądał świat wolny od zanieczyszczeń. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością.
Zanim ogłoszono wyniki, zaśpiewały piosenkę o "Zielonym Dinku, który nie lubi palaczy": Organizatorzy postanowili nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. W nagrodę dzieci otrzymały odblaskowe bransoletki, breloczki i kredki - mówi Anna Szablewska z PSSE w Radomsku:
"Sportowe rodzinne igraszki"
W Publicznym Przedszkolu Nr 1 rodzice i ich dzieci uczestniczyli w pikniku rodzinnym: "Sportowe rodzinne igraszki".
5 czerwca (czwartek) Dzieci do Jana Pawła II - Jan Paweł II do dzieci - czytanie listów
ZOBACZ WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO !
W Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach zorganizowały głośne czytanie listów do Jana Pawła II w odniesieniu do Listu papieża Jana Pawła II do dzieci. Gościem honorowym był Metropolita Częstochowski abp Wacław Depo, który wprowadził i małych artystów i słuchaczy w atmosferę świata dziecięcego - czemu dał wyraz w skierowanych do wszystkich słowach: "oprócz gwiazd na niebie i kwiatów na łące, najpiękniejsze na świecie są oczy dziecka". Następnie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu literackiego i wręczenie nagród.
Spotkanie młodzieży z ks. abp Wacławem Depo
W I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się spotkanie młodzieży z ks. abp Wacławem Depo, Metropolitą Częstochowskim.
"Przed sklepem jubilera"
Teatr "Źródło" wystawił na scenie Miejskiego Domu Kultury spektakl "Przed sklepem jubilera" Karola Wojtyły. To bardzo znana sztuka Karola Wojtyły, opowiadająca o trzech parach w odniesieniu do miłości i małżeństwa. Przebija tu wątek życia rodzinnego i małżeńskiego w kontekście dorastania, poszukiwania sensu życia i prawdziwych wartości a konfrontacja piękna miłości z otaczającą rzeczywistością ukazuje współczesne problemy ludzi. Bohaterami medytacji o sakramencie małżeństwa przechodzącej chwilami w dramat - tak brzmi podtytuł dramatu - są trzy związane ze sobą pary, a tematem miłość i małżeństwo - mówi Danuta Zawadzka, reżyser spektaklu:
Tradycyjnie już spektakl prezentowany jest podczas Radomszczańskich Dni Rodziny. Tym razem młodzi aktorzy mieli ogromny zaszczyt zagrać przed obecnym na widowni ks. abp Wacławem Depo: "Moja Rodzina i Ja"
W Publicznym Przedszkolu Nr 10 rodzice i dzieci uczestniczyli w pikniku rodzinnym "Moja Rodzina i Ja".
6 czerwca (piątek) "Rodzina kluczem do szczęścia i miłości"
W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 odbył się festyn rodzinny "Rodzina kluczem do szczęścia i miłości".
"Mój Dom, Moja Rodzina"
29 uczniów z radomszczańskich podstawówek wzięło udział w konkursie multimedialnym pt. "Mój Dom, Moja Rodzina". Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć obraz w popularnym programie komputerowym. Konkurs został rozstrzygnięty i wręczono nagrody za najlepsze prace. Dorota Idzikowska, koordynator konkursu, uważa, że to dobra forma na połączenie przyjemnego z pożytecznym:
Wyniki konkursu multimedialnego:
Klasy I
1.Anna Starczyk z PSP nr 9
2.Filip Dyktyński z PSP nr 9
3.Ola Dawid z PSP nr 9
Klasy II
1.Małgorzata Stępień z PSP nr 6
2.Julia Sokołowska z PSP nr 6
3.Jakub Warys z PSP nr 6
Klasy III
1.Natalia Wróblewska z PSP nr 7
2.Ada Stępień z PSP nr 7
3.Magdalena Szcześniak z PSP nr 9
"Domek z marzeń"
„Domek z marzeń” to tytuł przedstawienia teatralnego w wykonaniu rodziców z grupy 3A Biedronki, wystawionego w PP nr 9, w dniu 6.05.2014r..
W przedstawieniu przewijał się rzadko podejmowany temat praw dziecka, m.in. prawa bycia ze swoją rodziną, do miłości, zabawy, przyjaźni, tajemnic, posiadania własnego zdania, wyznawania własnej religii. Tekst przedstawienia napisała Katarzyna Kabzińska, a muzykę Anna Kabzińska – absolwentki naszego przedszkola. Przedstawienie zostało przyjęte z aplauzem przez zebraną publiczność. Dyrektor przedszkola w szczególny sposób podziękowała rodzicom – aktorom za przeniesienie widzów w realia teatralne, piękną scenografię, choreografię, charakteryzację, zaangażowanie. Podkreśliła efekty widocznej współpracy z przedszkolem rodziców i absolwentów, podziękowała za godziny prób i przygotowań – a wszystko to z miłości do dzieci.
W przedstawieniu wystąpiły: Monika i Marcin Kępa, Aneta Kowalczyk, Anna Barwińska, Dorota Chrzanowska, Agnieszka i Kamil Kuder, Barbara Groszan, Anna Górecka, Beata Pokora, Grzegorz Górecki, Kinga Kabzińska, Jakub Nowak. Przedstawienie przygotowane zostało pod kierunkiem nauczyciela grupy Biedronek – Barbary Kabzińskiej.
7 czerwca (sobota) Spotkanie z rodzinami Betel i Domowego Kościoła
Tegoroczne spotkanie z rodzinami Betel i Domowego Kościoła odbyło się w ramach już XV Radomszczańskich Dni Rodziny, dzięki życzliwości firmy "Eko-ogród" p. Barbary Wojnowskiej. Wiele osób, grup i wspólnot z naszej archidiecezji zaszczyciło swoją obecnością to miłe spotkanie.
Mszę św. przy ołtarzu polowym odprawił ks. dr Jacek Marciniec, diecezjalny opiekun wspólnoty Betel. Organizatorem spotkania był Uniwersytet Trzeciego Wieku - "Wiem więcej".
Wypowiedź ks. Jacka Marcińca: "Jak przyjemnie, gdy z rodziną i ze szkołą bawię się wesoło"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 5 zorganizowany został piknik rodzinny
"Jak przyjemnie, gdy z rodziną i ze szkołą bawię się wesoło".
"Grunt to rodzinka"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 1 zorganizowano festyn rodzinny "Grunt to rodzinka"
8 czerwca (niedziela) Procesja Jadwiżańska
Z Kolegiaty pw. św. Lamberta nastąpiło wyjście procesji z relikwiami św. Jadwigi Królowej w kierunku parafii pw. św. Jadwigi Królowej. Oprawa muzyczna - Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. St. Moniuszki.
Stacja I - Urząd Miasta - "Święta Jadwiga, wzór sprawiedliwej władzy"
Stacja II - I LO - "Święta Jadwiga, krzewicielka oświaty i kultury"
Stacja III - Przychodnia Lekarska, ul. Armii Krajowej - "Święta Jadwiga, opiekunka cierpiących i ubogich"
Po procesji w kościele św. Jadwigi Królowej odprawiona została uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców miasta Radomska.
Wysłuchaj homilii ks. abp Wacława Depo: Słowo wygłoszone przez Tadeusza Olczyka, głównego organizarora XV Radomszczańskich Dni Rodziny:
Jego Ekscelencjo Drogi Ks. Arcybiskupie!
Drodzy goście i wszyscy mieszkańcy zebrani na tej uroczystej mszy św.
Pan Jezus powołując apostołów mówił do nich: Pójdź za mną. Nie mówił pójdź przede mną, lecz zawsze pójdź za mną.
Dziś, gdy kończą się Dni Rodziny, mocno wierzymy, że trwają one w Radomsku już 15 lat właśnie dzięki temu, że organizując je szliśmy drogą za Panem Jezusem, za św. Janem Pawłem II, wielkim przyjacielem rodziny. Szliśmy drogą nauczania Kościoła za pasterzami i ojcem naszej diecezji. Trwając dalej na tej drodze możemy z radością patrzeć w przyszłość.
Kochająca się szczęśliwa rodzina, oparta na fundamencie, jakim jest Jezus Chrystus ostoi się i pozostanie jedynym źródłem nadziei dla naszego miasta i ojczyzny.
A my, mając w pamięci prorocze słowa wypowiedziane 2 czerwca 1979 roku w Warszawie, będziemy się gorliwie modlić prosząc Ducha Świętego, aby zstępował i odnawiał jedność, miłość i komunię w naszych małżeństwach i rodzinach.
Św. Janie Pawle II i św. Jadwigo, Królowo Polski, módlcie się za nami! 13 czerwca (niedziela) Kościół pw. św. Marii Magdaleny - nabożeństwo fatimskie
W kościele pw. św. Marii Magdaleny w Radomsku odbyło się jubileuszowe nabożeństwo fatimskie w intencjach radomszczańskich rodzin. Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Wierzba, proboszcz parafii bł. Karoliny Kózkówny w Szczepocicach. Podczas homilii mówił o godności ciała i Ruchu Czystych Serc oraz przybliżył wiernym postać błogosławionej, która w obronie wiary oddała swoje życie. W tym roku przypada 100. rocznica jej męczeńskiej śmierci.
"Wszystko się robi ku temu, aby bł. Karolina została ogłoszona patronką dzieci i młodzieży. Jej osoba wskazuje nam, jak można dążyć do świętości" - mówi ks. Wierzba: O oprawę muzyczną podczas nabożeństwa zatroszczył się zespół Ichtis. 14 czerwca (sobota) "Jesteśmy jedną rodziną"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 2 zorganizowany został festyn szkolny "Jesteśmy jedną rodziną".
15 czerwca (niedziela) "Niedziela z Rodziną"
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym Nr 6 zorganizowany został festyn rodzinny "Niedziela z Rodziną".

Wywiad z Tadeuszem Olczykiem, głównym pomysłodawcą i pierwszym organizatorem Radomszczańskich Dni Rodziny
W galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wywiad przeprowadził Mariusz Siemiński.
Posłuchaj: