STAŁE KONKURSY

Konkurs literacki o tematyce rodzinnej

Konkurs literacki organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną jest stałym elementem Radomszczańskich Dni Rodziny, cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Tematyka konkursu oscyluje w orbicie spraw rodzinnych a nadsyłane na konkurs utwory są odzwierciedleniem wyobrażeń i dążeń młodego pokolenia.

Komitet organizacyjny XXII Radomszczańskich Dni Rodziny ogłasza konkurs literacki dla młodzieży.

Proponowane tematy to:
1. Jedno z najbardziej znanych powiedzeń księdza Jana Kaczkowskiego brzmi: „Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje” - zinterpretuj słowa duchownego. Możesz odwołać się do ulubionych filmów, przeczytanych książek i własnych obserwacji.

2. Podczas spotkania młodych w Rzymie na Tor Vergata w 2000 roku Papież Jan Paweł II z Polakami pożegnał się w szczególny sposób. Powiedział (po polsku), by pamiętali o tym, że: „z kim przestają takim się stają”. Rozważ jaki wpływ na kształtowanie naszej osobowości odgrywają ludzie, których napotykamy na swej drodze.

3. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz mówił: „Wiecie kiedy zaczynamy się modlić? Kiedy naprawdę uwierzymy, że coś nie zależy od nas”. Niech słowa znanego kaznodziei staną się punktem wyjścia opowiadania o roli jaką w życiu człowieka może odegrać modlitwa.

4. „Dzisiaj jesteśmy tutaj, a jutro będziemy tam. Problem polega na tym, żeby wybrać właściwą drogę życia” – to słowa Papieża Franciszka. Napisz, w formie rozprawki, jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość
.

Więcej:
Konkurs plastyczny
"Mój dom, moja rodzina, moje miasto"


W ramach Radomszczańskich Dni Rodziny organizowany jest cyklicznie przez Miejską Bibliotekę publiczną konkurs plastyczny i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
W każdym roku posiada on swoje hasło, które związane jest z tematyką Dni. Po ogłoszeniu wyników można obejrzeć wystawę prac konkursowych.
Konkurs na piosenkę o tematyce rodzinnej

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku organizuje konkurs na piosenkę.
Tematyka konkursu ściśle związana jest z charakterem Radomszczańskich Dni Rodziny. Młodzi głównie twórcy starają się przekazać odbiorcom własne wyobrażenia o rodzinie, swoje marzenia i doświadczenia. Przedstawiane utwory konkursowe prezentują dość wysoki poziom tak kompozycji, jak i wykonania.
Otwarty Konkurs Plastyczny „Miłosierdzie Boże na kartach Pisma Świętego”

Otwarty Konkurs Plastyczny „Miłosierdzie Boże na kartach Pisma Świętego” - organizator: parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Radomsku. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2017 roku.