STAŁE KONKURSY

Konkurs literacki o tematyce rodzinnej

Konkurs literacki organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną jest stałym elementem Radomszczańskich Dni Rodziny, cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Tematyka konkursu oscyluje w orbicie spraw rodzinnych a nadsyłane na konkurs utwory są odzwierciedleniem wyobrażeń i dążeń młodego pokolenia.
Konkurs plastyczny
"Mój dom, moja rodzina, moje miasto"


W ramach Radomszczańskich Dni Rodziny organizowany jest cyklicznie przez Miejską Bibliotekę publiczną konkurs plastyczny i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
W każdym roku posiada on swoje hasło, które związane jest z tematyką Dni. Po ogłoszeniu wyników można obejrzeć wystawę prac konkursowych.
Konkurs na piosenkę o tematyce rodzinnej

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku organizuje konkurs na piosenkę.
Tematyka konkursu ściśle związana jest z charakterem Radomszczańskich Dni Rodziny. Młodzi głównie twórcy starają się przekazać odbiorcom własne wyobrażenia o rodzinie, swoje marzenia i doświadczenia. Przedstawiane utwory konkursowe prezentują dość wysoki poziom tak kompozycji, jak i wykonania.
Otwarty Konkurs Plastyczny „Miłosierdzie Boże na kartach Pisma Świętego”

Otwarty Konkurs Plastyczny „Miłosierdzie Boże na kartach Pisma Świętego” - organizator: parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Radomsku. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2017 roku.